העובדה כי אתם בוחרים לקרוא שורות אלו מעידה על משהו, והבחירה שלכם להתעניין בגישור עסקי היא אמירה חשובה מאין כמותה. הרצון שלכם לרונן יחסים בריאים ולשמור על כמה שיותר מהאינטרסים המשותפים לטובת כולם, בין אם באופן לגמרי מודע ולוגי ובין אם היותו מושרש באינטואיציה בריאה, הוא רצון חשוב מאוד ברמה העסקית, אך לא רק.

אנשי עסקים מצוינים וותיקים ידעו לומר לכם מיד, כי בסופו של דבר אלו הקשרים האישיים והגורם האנושי שמאפשרים לעסקים להתנהל בצורה חלקה ורווחית, ולהפוך מעסק קטן עם פוטנציאל לעסק משגשג עם אינספור אפשרויות. וכשמשהו קורה בעסק שכזה, גישור לשותפים עסקיים הוא מהלך חיוני שימנע שריפת גשרים מיותרת.

לפני בוררות – גישור עסקי לחילוקי דעות

בסופו של דבר, עסק מוקם, בין היתר, בשביל שורת הרווח. נכון, תשוקה, רעיונות, דמיון, הגשמה עצמית, הקמת עסק היא הרבה מעבר למהלך כלכלי, אבל בסופו של דבר עסק ששורת הרווח שלו לא מצדיקה את קיומו – ייסגר. כשאתם מגיעים למבוי סתום בעסק או בשותפות, להתחיל בהליך משפטי לרוב פשוט יעלה לכם יותר, ויפגע בעסק, אפילו אם נדמה שהוא עומד להיסגר.

לפני שאתם ניגשים לבוררות או למשפט, מוטב לפנות לאיש מקצוע המתמחה בגישור עסקי, ולחסוך לעסק את הטלטלה הנוספת והמיותרת כל-כך. הגישו העסקי יחסוך כספים לא רק לעסק שלכם, אלא גם לכיסכם הפרטי, ואולי אף יוכר כהוצאה מוכרת לעסק.

גישור לצורך חזרה למסלול הרווח

לא כל אי-הסכמה חייבת להוביל לפירוק החבילה כולה. אפילו אם מדובר בניגוד אינטרסים מהותי, ואפילו אם נדמה כי לא ניתן לגשר על הפער שנוצר בין תפיסת העולם או הפרספקטיבה העסקית שלכם, הרי שהיכולת לפנות למישהו שלא מעורב בדבר, שאינו משוחד, ואינו מעוניין בדבר אלא במתן השירות שלו בצורה הטובה ביותר מאפשר מחשבה מחוץ לקופסא, ופתרונות יצירתיים לגישור שישתלם לכולם.

ההמלצה הגורפת והחד-משמעית היא להתגבר על האגו, על הקולות הכועסים, המאוכזבים או חסרי האמונה ולפנות לגישור עסקי כדי לבחור באופן מודע ואחראי בדרך החיובית לעשות דברים, למענכם, ולמען העסק שלכם.