יש הרבה שיטענו שישראל היא ארץ האבסורד. שיד ימין לא יודעת מיד שמאל. שיש מצבים במדינה שלנו שלפעמים הם בלתי נתפסים. תתפלאו לשמוע שלפעמים האבסורד הזה מחוקק בחקיקה. אלו בעיקר חוקי עזר ותקנות שרשויות ציבוריות קבעו וחוקקו. ל נראה שתמיד יש אכיפה של חוקים אלו. אבל האבסורד הוא שתמיד יהיה מישהו שיתעקש על קיום ואכיפת חוקים אלו. להלן סקירה של חוקים מוזרים בישראל.

אסור להביא גמל לים

אחד החוקים המוזרים בישראל, אם לא החוק המוזר וההזוי ביותר בישראל, הוא על פי עיריית הרצליה אסור להביא גמל לחוף הים. דרך אגב, אם אתה מגיע לחוף בהרצליה אל תביא גם חמורים, חזירים, סוסים, דובים, קופים . לצערנו גם כלבים אסור להביא לחוף הרצליה.

חוקים מוזרים בישראל – או שנקרא להם חוקים הזויים

אסור לשרוק ברחוב, אסור לרכב על אופני תלת אופן ללא אישור, אסור למכור גרעינים ופיצוחים בבתי עינוג בבאר שבע, בעכו ובנתיבות אסור לך לרכב על אופניים ללא אישור מראש העיר, בנתניה אם אתה חולה אל תגיע לשוק לערוך קניות, בראשון לציון שלא תעז לתלות כביסה במרפסת הפונה לרחוב ראשי,  והחוק הכי מוזר בישראל הוא שבאופקים אסור בתכלית האיסור שיהיו לכם חלזונות בפתח הבניין.

מי צריך אותם?

כשאתה מעיין ברשימת החוקים המוזרים בישראל, אתה מתקשה להבין למה בכלל צריך אותם. מקורם של החוקים האלו ברובם הוא בימי המנדט הבריטי, כאשר כמעט כל עיר תיקנה לעצמה חוקי עזר ותקנות. אז בזמנו החוקים והתקנות התאימו למצב. ייתכן שבזמן המנדט הבריטי היו גמלים שהסתובבו בסביבות הרצליה ולכן חוקק חוק עזר עירוני האסר על הבאתם לחוף הים לבל יסכנו את הרוחצים.

יש כאלו שפעלו לטובה

יחד עם המוזרות של החוקים האלו, יש מספר חוקים שפעלו לטובת התושבים באותה עיר. לדוגמא: האיסור בנתיבות על גידול בעלי חיים בחצרות הבתים, עזר מאוד למגר את התופעה שתושבים גידלו תרנגולות, כבשים, סוסים ועוד ופתחו בחצר ביתם, דירים, לולים ואורוות. האכיפה של החוק המוזר הזה עזרה מאוד וכיום התופעה הזאת לא קיימת בנתיבות.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *