גירושין הם כמעט תמיד סיפור מורכב מאוד. ראשית ישנם רגשות: שני בני אדם שהאמינו, או לפחות רצו להאמין, שיחיו יחד לנצח, באושר ובעושר (וגם בעוני ובחולי), ירגישו כמעט תמיד שנכשלו כשהם מתחילים בתהליך הגירושין – גם אם הם מבינים שזוהי הדרך הנכונה עבורם בנקודת הזמן הנוכחית. שנית, עלול להיווצר גם מאבק כוחות ואפילו עז. במיוחד זהו המצב כשהגירושין הם על רקע סכסוך מסיבה כזו או אחרת – במקרים אלה שני הצדדים עלולים אפילו לוותר על האינטרסים שלהם רק על-מנת לפגוע בצד השני. מרכיב שלישי בסיטואציה הרגישה הוא הצורך לפרק את גם השותפות הכלכלית (וכל זוגיות, בין אם נרצה בכך ובין אם לאו, היא גם שותפות כלכלית) ואם המשפחה כוללת גם ילדים, ובפרט קטנים, הסיפור הופך למורכב אפילו יותר.

בהתאם, ההמלצה היא להיעזר בשירותיו של עו"ד מומחה לגירושין. למעשה התרומה של עורך דין לגירושין לכל מי שרוצה לסיים את הפרק הקודם בצורה מכובדת ולצאת לדרך חדשה במהירות ובקלות היא קריטית.

נטרול רגשות כואבים

עצם הנוכחות של עורך דין לגירושין בתהליך מנטרלת רגשות כואבים ומאפשרת קבלת החלטות על סמך האינטרסים האמיתיים שלכם, ולא מתוך רצון לנקום בצד השני או להזיק לו. זוהי תרומה חשובה מאוד בדרך להגעה להסכם מוצלח עבור שני הצדדים, ובנוסף נטרול אותם רגשות כואבים מקל על המתגרשים להשלים עם סיום הפרק ומאפשר להם לפתוח פרק חדש.

מניעת הסתרת נכסים

דרך נוספת שבה עוזר עו"ד מומחה לגירושין היא גילוי נכסים שאחד הצדדים מנסה להסתיר מהשני. הניסיון הרב הוא הבסיס לאיתור כל אותם נכסים מוסתרים, וכשהכל גלוי על השולחן שני הצדדים יכולים להגיע להסכם שמשקף את האינטרסים האמיתיים שלהם ומונע פגיעה בילדים.

איך עורך דין לגירושין מנסח הסכם מיטבי?

חשוב להדגיש שהסכם גירושין חייב להיות מאושר על-ידי בית משפט לענייני משפחה או בית דין רבני. מסיבה זו כדאי לנסח את ההסכם בעזרת עורך דין לגירושין, ורצוי עו"ד גירושין עתיר ניסיון, כדי שלא ייווצר מצב שבו הערכאה המשפטית דוחה את ההסכם ומעכבת את השלמת הליך הגירושין והיציאה לדרך החדשה.