המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, המרב"ד, הינו מכון רפואי אשר עוסק בתחום התעבורה, והתפקיד שלו הוא לבדוק נהגים אשר הנהיגה שלהם עלולה להיות מושפעת כתוצאה מבעיה רפואית ממנה הם סובלים ולהחליט האם הם כשירים לנהיגה או לא, והאם הם זקוקים לאביזרי עזר אשר יאפשרו להם לנהוג כראוי ובצורה בטוחה.

ישנן כמה אפשרויות לפניה לבדיקות במכון הרפואי:

  1. אדם אשר פונה אל המכון בעצמו: אנשים אשר עברו תאונות דרכים או שינוי רפואי קיצוני וצריכים לקבל אישור בכדי שיוכלו לחזור לנהוג.
  2. הפניה על ידי משרד הרישוי: הפניה כזו מבוצעת לנהגים אשר מעוניינים להוציא רישיון לרכב ציבורי או רכב משא כבד, וכן לנהגים לאחר שלילת רישיון.
  3. נכים: משרד הביטחון, הביטוח הלאומי וגופים דומים יכולים להפנות נכים לבדיקות דומות.
  4. משטרת ישראל: דיווח על נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים, משתמשים או מורשעים בשימוש בסמים ו/או אלכוהול. דיווחים על נהגים כאלו יכולים להגיע גם מצה"ל.

ועוד.

כל נהג אשר מופנה או מקבל זימון אל המכון מוכרח להגיע ולבצע את הבדיקות הנדרשות בכדי לקבל אישור נהיגה, או תשובה שלילית.

מה עושים במידה ורוצים לערער?

אם אתם חושבים כי ההחלטה של המכון פוגעת בכם, או שלא מוצו כל הזכויות שלכם במסגרת התהליך, האפשרות הטובה ביותר היא לפנות אל עורך דין מכון רפואי אשר יוכל ללוות אתכם, לבחון את המצב, לומר לכם האם יש סיכוי לטובתכם בערעור והאם בכלל כדאי להתאמץ בכדי לערער, וכמובן, יוכל ללוות אתכם מול המכון עצמו.

חשוב להבין כי השירות של עורך דין מכון רפואי הוא משמעותי והוא יכול להשפיע מהותית על החיים שלכם לאחר מכן, ולכן חשוב לבדוק היטב את עורכי הדין השונים, לבחון את הניסיון ושיעור ההצלחה שלהם מול המכון הרפואי ולבצע בחירה נכונה אשר תאפשר לכם למצות את כל הזכויות המגיעות לכם, גם אם תגיעו לתביעה של ממש מול המכון.

בנוסף, שימו לב כי עורך הדין מכיר את הבעיה הרפואית ממנה אתם סובלים במידה וזו סיבת הפניה שלכם אל המכון, ויש לה את כל הידע המקצועי הנדרש בכדי לייצג אתכם היטב.