בשנים האחרונות אנו רואים פרויקטי פינוי בינוי כמעט בכל מקום, למעשה בשנים האחרונות עלו אחוזי הפרויקטים בעשרות-מאות אחוזים. מטרת הפרויקט היא לחדש, לשפר תשתיות ולהגדיל את הדירה בהתאם לתקנים הנדרשים כחוק. על פניו מדובר בעסקה אשר קורצת גם לקבלן וגם לדיירים, אך יחד עם זאת באותה נשימה פרויקט זה הינו פרויקט אשר מהווה אתגר משפטי לא פשוט – לכן תצטרכו עו"ד פינוי בינוי בצד שלכם.

לפני הכל, בואו נעשה מעט סדר: מה זה פינוי בינוי?

תחילת פינוי בינוי מתחיל מתיאור והכרזה של שטח מסוים כשטח המיועד לפרויקט פינוי בינוי מטעם משרד הבינוי והשיכון, במקרים מסוימים אלו יכולים להיות מספר בלוקים בשכונת מגורים ולעיתים גם כל השכונה עצמה עד לכדי בנייה מחדש של אלפי יחידות דיור שונות.

משרד השיכון והבינוי בוחר אזורים עירוניים שונים, לרוב אזורים מעט ישנים ופחות מטופחים במטרה לקדם אותם ולהפוך את אזור המגורים לחדיש, בעל תשתיות רלוונטיות ולשפר את איכות החיים של תושבי המקום.

במהלך פרויקט פינוי בינוי יצטרכו הדיירים להתפנות מהבית שלהם אל מגורים חלופיים אשר ינתנו להם בסבסוד מלא במשך הזמן זה, לאחר שיעברו אל המגורים הזמניים כל הבניינים בפרויקט יהרסו כליל במטרה לבנות את בנייני המגורים החדשים.

זה ממש לא הסוף, מעבר לדירה חדשה ותשתיות משופרות יקבלו הדיירים דירות חדשות יותר הכוללות מעלית, מקומות חנייה פרטיים, חדר ממ"ד ועוד עשרות סוגים שונים של "צ'ופרים" בהתאם להסכם עם היזם. כמו כן גם מראה השכונה ישתפר יחד עם שיפור תשתיות, גני משחקים ועוד!

הסכם בין יזם לדיירים: אתם צריכים עורך דין פינוי בינוי בצד שלכם!

אמנם הכל נשמע זוהר, אך יחד עם זאת כאשר אנחנו מדברים על פרויקט פינוי בינוי אנו מדברים על מלאכת מחשבת של ממש הדורשת התערבות של בעל מקצוע, עורך דין פינוי בינוי במקרה הזה.

כמו בעל עסקת נדל"ן המתקיימת, כל צד צריך עורך דין שייצג אותו, תהיו בטוחים שליזם שלכם כבר יש. כאשר אנחנו מתחילים תהליך של פינוי בינוי עלינו לפנות לבעל מקצוע שייצג אותנו.

בחירת עורך דין לשם עסקת פינוי בינוי היא לא קלה, מאחר ועורך הדין של הפרויקט יכול לעשות את ההבדל בין פרויקט אשר מוכתר כהצלחה לבין פרויקט בו הפסדנו זמן רב, דאגות, חרדות ואפילו במקרים מסוימים אף הפסדים כספיים.

את עורך הדין יצטרכו לבחור כלל הדיירים ביחד על מנת למנוע מחלוקות שונות, ההמלצה היא לבחור בעורך דין אשר ניהל בעברו פרויקטי פינוי בינוי ונחל בהם הצלחה, כך תוכלו לדעת שהוא יודע איך לגשת אל הפרויקט בצורה הנכונה ביותר אל מול הרשות המקומית והיזם.

ל. עמידור ושות': הבחירה האולטימטיבית עבורכם

משרד ל.עמידור ושות' הוא משרד המתמחה בתחום פינוי בינוי, התחדשות עירונית ומקרקעין עם מעל ל-20 שנות ניסיון בתחום.

אנו מזמינים אתכם לשיחת ייעוץ ראשוני ללא תשלום – 03-6912265.