עד לפני כמה שנים עולם הרחפנים היה מצומצם וכמעט לא מוכר. בעוד שבחו"ל משתמשים ברחפנים כמה שנים לפנינו, הרי ששיגעון זה הגיע לישראל בכל הכוח, והוא פה כדי להישאר. תשדירי פרסומת, עבודות ממשלתיות, צילומי אומנות וסריקות מקצועיות בסקטור הפרטי – רישיון רחפן זה מפתח שפותח דלת להזדמנויות עסקיות ומקצועיות שעדיין לא מאוישות.

הביקוש הגדול בישראל למפעילי רחפן ברישיון הולך וגודל, והדרישה הרבה ביחס לכמות המטיסים המצומצמת יוצרת שוק עם הזדמנות גדולה לרווחים. עבודת צילום מקצועי ברחפן יכולה לעלות כמה אלפי שקלים, מה שאומר שמי שנכנס עמוק לעסק הזה יכול לכסות את עלויות הקורס ביום או יומיים של עבודה, וכל השאר, רווח נקי.

מה עושים עם רישיון רחפן

אם אתם חדשים לתחום, חשוב להבין כי לא מדובר במשהו "חאפרי". הטסת רחפן בצורה חוקית, ובטח כמקצוע, דורש רישיון רחפן, וזאת לפי הסטנדרטים בחוק בישראל. ברגע שיש לכם רישיון, אתם יכולים להטיס רחפנים בגדלים ומשקלים שונים (בהתאם לרישיון) ולהיכנס למספר תחומים מגוון עד מאוד – 

  • צילום אירועי ספורט – אם זה מה שאתם אוהבים, אז זה הכיוון שלכם. הביקוש לצילום ותיעוד, לפעמים בשידור חי, של אירועי ספורט עם רחפן נמצא בעלייה בכל העולם, ובטח שבישראל, אז העבודה בתחום נגישה וזמינה
  • צילום פרסומות – אם אתם רואים פרסומות בימינו, בוודאי נתקלתם בתופעה של השימוש בצילומי רחפן, בטח אם אתם מודעים לתחום זה. הביקוש עצום, ואינספור עסקים קטנים וגדולים בישראל מחפשים לצלם פרסומות עם צלם רחפנים מקצועי.

אדריכלות, הופעות ואפילו ריסוס

ממש כמו אירועי ספורט, כיום הופעות גדולות ואירועי תרבות מתועדים על ידי רחפן, ומי שמתעד אותם זה לא אחר מאשר מטיס בעל רישיון הטסת רחפן. לא רק פרסומות ואירועים גדולים, גם פרויקטים של אדריכלות דורשים היום סקירות ברחפנים, כך שמגוון העבודות שנגיש לכם באמת מרשים למדי.

מטוסים זעירים ורחפנים גדולים יכולים לשמש לא רק לצילום, אלא למדידת טמפרטורה, ואפילו ריסוס של שטחים חקלאיים, כך שאין צל של ספק, ברגע אתם מחזיקים רישיון רחפן מקצועי ורשמי, אתם יכולים לעבוד במגוון אדיר של תחומים, והזרוע עוד נטויה, רק היכנסו לאתר https://www.preflight.co.il/ ולמדו את הפרטים החשובים על התחום.