תאונות עבודה הינן תאונות אשר מתרחשות בזמן העבודה של האדם, כולל בזמן שבו הוא נמצא בדרך לעבודה, או בדרך חזרה מהעבודה לבית. בכל מקום עבודה קיים ביטוח אשר מבטח את העובדים לכל תאונה אשר עלולה להתרחש, כך שבמקרה של תאונת עבודה האדם זכאי לקבלת פיצויים. כמובן, גובה הפיצויים אותם הוא יקבל מחושב בהתאם לסוג התאונה, ההשלכות שלה ומספר ימי העבודה אשר הוא הפסיד בעקבות אותה תאונה. כמובן. הפיצויים ממקום העבודה (או יותר נכון מחברת הביטוח של מקום העבודה) מגיעים בנוסף לפיצויים שונים מהביטוח הלאומי. לכן, מראש תמיד עדיף לבחור מקום עבודה המבטח את העובדים באופן פרטי ולא מסתמך רק על הביטוח הלאומי.

מה עושים לאחר תאונת עבודה?

אדם אשר היה מעורב במקרה המוגדר כחלק מאותן תאונות עבודה צריך לפנות בהקדם האפשרי אל עורך דין אשר יסייע לו באיסוף כל החומר הנדרש, חומר רפואי, ראיות שונות ועוד, בכדי שיוכל להשיג עבורו את גובה הפיצויים הנכון עבור המקרה שלו. ככל שתפנו אל עורך דין מהתחום מוקדם יותר, כך הוא יוכל לכוון אתכם בצורה טובה לאיסוף החומר ולהעריך עבורכם את גובה הפיצויים הנכון בצורה הטובה ביותר. בנוסף, במקרים של פציעה קשה אשר מונעת מכם להמשיך לעבוד בתקופה הקרובה, או בכלל, עורך דין מקצועי יוכל לסייע לכם לקבל את הזכויות המגיעות לכם מהר ככל האפשר בכדי שלא תגיעו לבעיות כלכליות שונות הנובעות מההפסד של ימי העבודה הללו.

האם בכל מצב כדאי להגיש תביעת תאונות עבודה?

הגשה של תביעה לדמי פיצויים לאחר תאונות עבודה איננה פשוטה וכלולה בה עבודת ניירת רבה מאוד. זו הסיבה לכך שרבים, בייחוד בתאונות קלות יחסית, כלל לא מגישים את התביעה וממשיכים את חייהם מבלי לקבל את הפיצויים המגיעים להם. זוהי סיבה נוספת שבגללה כדאי לכם לפנות אל עורך דין מומחה בתחום ולתת לו להגיש את התביעה עבורכם. גם במקרים קלים וקטנים, עורך הדין יוכל להשיג עבורכם פיצויים אשר יהיו תוספת נחמדה להכנסה שלכם, או יעניקו לכם הקלות בעבודה בשבועות הקרובים.