לקראת הגשת תביעת סיעוד יש להיות מודעים לכך שמדובר על תהליך בעל משמעות רבה (אם זה עבור קשיש סיעודי או תשוש נפש – מיני מנטל). וזאת כי הגשת התביעה והדרך בה הנכם מתנהלים משפיעה על התוצאות ועל הגמלה אותה תהיו זכאים לקבל לאורך התקופה הבאה. לכן יש לבחור בקפידה את עורך הדין, ולברר היטב על היכולות שלו בענף. כך שתוכלו להיות בטוחים שהוא מסוגל להציע לכם מענה מקצועי וטוב. כזה שיוביל אתכם בבטחה לכל אורך הדרך, עד לקבלת אישור בדבר הזכויות שלכם.

כך תבחרו את עורך הדין שלכם

  1. חשוב מאוד לדעת שעורך הדין צריך להיות מומחה בנישה הספציפית של תביעות סיעוד. יש בארץ עורכי דין רבים. אך לכל אחד תחום התמחות משלו. המשמעות של הדבר הזה היא שלא כל עורך דין יכול ללוות אותנו בכל נושא. בעניין תביעות סיעוד עלינו לבחור עורך דין ביטוח בעל מומחיות בנישה המסוימת הזו. עורך דין שמכיר את התנהלות חברות הביטוח ואת דרכי השגת התביעה.
  2. כדאי מאוד לקבל המלצות מלקוחות. אמנם באתרים של עורכי הדין ניתן לקרוא על חוות דעת של לקוחות. אבל לא תמיד יספק לכם המידע הזה ערך אובייקטיבי. כי את הביקורות השליליות לא תמיד תוכלו לראות. לכן כדאי לכם לשוחח עם לקוחות שעברו דרך עורך הדין עליו אתם מבררים. כך אתם יכולים לקבל מידע כן ואמין יותר.
  3. שימו לב לרמת ההצלחה של עורך הדין. יש לתת את הדעת לכך שככל שהוא מיומן יותר כך הוא מסוגל להבטיח טיפול יעיל וטוב יותר. כך גם אתם עתידים לקבל זכויות רבות יותר וגמלת סיעוד גבוהה. הוא ילווה אתכם לאורך התהליך למען תדעו מה לענות ואיך לעבור בהצלחה את המבחן.