לצערנו מספר הפעמים בהן נדרש הצורך לאכוף חוזה דירה הוא רב כאשר שוכרים ומשכירים רבים מפרים את החוזה ביניהם, דבר שעלול להוביל להתכתשות אישית ומשפטית. כשכל מקרה לגופו כיצד ניתן לדעת מתי אפשר לאכוף חוזה דירה ומתי לא ניתן? 

חוזי דירות, כך ניתן לאכוף אותם

לרוב, מי שיבקש לאכוף את חוזה הדירה יהיה המשכיר כאשר הוא נתקל בבעיות מול השוכר. בהתקלות מהסוג הזה, תרצו שיעמוד לצידכם עורך דין הבקיא בעולם החוזים ובפרט בעולם חוזי הדירות ויודע כיצד להתמודד עם שוכרים שמפרים את החוזה וכיצד לדרוש מהם לשלם את שמגיע למשכיר הדירה. 

ליווי של עו"ד מקרקעין בצפון למשל כול לתת לכם את הידע ואת החוזק שעומד מאחורי הידע הן בהרכבת חוזה והן כאשר החוזה מופר. אכיפת חוזה שכירות לא תמיד ניתנת ליישום אך כאשר היא ניתנת היא מגיעה יחד עם פיצויים מהצד הנתבע, שמואשם בהפרת חוזה. 

כאשר השוכר הוא זה שמבקשת את אכיפת החוזה, גם פה הדבר לא יהיה קל ליישום וביטול החוזה יהיה זניח יותר אך גם יביא עימו פיצויים. החוכמה היא לדעת באיזו דרך לפעול מול אדם שלא רואה באותה העין כמוכם. 

עורך דין המתמחה בדיני חוזים יכול להוביל אתכם צעד אחר צעד בשביל התביעה וכמו כן להסביר לכם את הסיכויים הקיימים וכמו כן גם את הסיכונים. כך, תוכלו לדעת בביטחון מה מגיע לכם, מה אתם יכולים לקבל ומהי התוצאה הסופית בבית המשפט. (קראו על ביטול חוזה באתר של ניר אביב)

 

התמודדות עם תביעות הקשורות לחוזי הדירות הן אף פעם לא נעימות ולכן ההעדפה היא להימנע מתביעה וניסיון הידברות עם הצד שהפר את החוזה. 

לסיכום,

ישנם מקרים בהם ניתן לאכוף חוזה דירה. בשביל לדעת בבירור התייעצו עם עורך דין לדיני חוזים.