בכל תביעה משפטית, בין אם מדובר בתביעה פשוטה ובין אם מדובר בתביעה קשה ומסובכת, צריכים להגיש לצד עורך דין שמתמחה בתחום. אחת כמה וכמה כשמדובר בנושא כמו רשלנות רפואית.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות, עלייה ניכרת במספר התביעות שמוגשות לבתי המשפט בנושא של רשלנות רפואית. יש לכך סיבות שונות, החל מהעובדה שהציבור הרבה יותר מודע לזכויות שלו כמטופלים של רופאים, חוק זכויות החולה שמקנה לכל מטופל זכויות מסוימות שעל הרופא לקיים וכן העובדה הפשוטה, שיש לא מעט רופאים אשר מתרשלים בעבודתם, מה שמוביל בסופו של דבר לתוצאות לא טובות באבחון או בטיפול.

תביעת רשלנות רפואית עם עורך דין

מאחר ויש לא מעט תביעות רשלנות רפואית, אנחנו יכולים גם לראות עלייה במספר עורכי הדין שמתעסקים בתחום. חשוב לומר, בדרך כלל עורכי דין רשלנות רפואית, מתמחים בכל הנושא של נזיקין עם דגש על רשלנות רפואית. במהלך השנים, מאחר והיתה עלייה במספר התביעות, אז יותר ויותר סטודנטים למשפט פנו לתחום הנזיקין, מתוך הבנה שגם שם נמצא הכסף הגדול, כאשר תחום הנזיקין מכסה נישות כמו תאונות דרכים בחו"ל ובארץ, פציעות וכיו"ב.

מדוע צריך להגיש תביעת רשלנות רפואית עם עורך דין צמוד

כל תביעה משפטית, רצוי להגיש עם עורך דין צמוד שמתמחה בנושא, אך ברשלנות רפואית יש לזה משמעות גדולה יותר. יש לכך מספר סיבות.

ראשית, עורך דין רשלנות רפואית עובד עם רופאים מומחים וחוקרים אחרים שיכולים לספק לו מידע מקצועי, לבדוק ראיות ולהציג עדויות שיכולות לעזור לתהליך התביעה.

שנית,עורך דין רשלנות רפואית ידע לנהל מו"מ מול הגורמים הנכונים בתהליך, הוא ידע לטעון את הטיעונים הנכונים ולדאוג לאינטרס של המטופל.

רשלנות רפואית היא לא מקרה משפטי פשוט, לא כל מצב בו אבחון או טיפול לא נכון מוגדרים כרשלנות, יש להוכיח שאכן ההליך היה לא סביר מבחינה רפואית, הליך לא בנורמה המקובלת בתחום ולאחר מכן יש להוכיח שבגלל הליך זה, אכן נגרם הנזק למטופל. מדובר על תהליך של שלבים, שרק עורך דין רשלנות רפואית מקצועי ומוכר, ידע כיצד להציג אותו בצורה נכונה ומקובלת. לכן נכון לעבוד עם עורך דין ולא לבד.

המלצת העורך >> ביטוח רפואי קולקטיבי – חיים מבוטחים ובטוחים