מבחני ההסמכה בפתח והם מעולם לא היו קלים ועם השנים דווקא נהיו יותר ויותר קשים. אם כך איך ללמוד בצורה הטובה ביותר לבחינות ההסמכה? האם מומלץ לקחת קורס, שיעורים פרטיים או לשבת לילות כימים וללמוד באופן עצמי? אנחנו כאן ב Lawyers אספנו עבורכם את השאלות הנפוצות ביותר של מתמחים לקראת בחינת ההסמכה, כך שאם גם אתם לקראת הבחינה שלכם אנחנו ממליצים לכם להמשיך לקרוא ואולי תמצאו את שאלותיכם בין השאלות הבאות. 

מה יהיה עם הבחינות? הן ימשיכו להיות כל כך מורכבות?

לפני מספר שנים, ב 2017 ליתר דיוק, שונתה המתכונת של בחינות ההסמכה לעורכי דין ומאז ניתן לשמוע בחדשות, לקרוא את הכותרות ולמעשה להבין את חומרת מצוקתם של מתמחים רבים שמשקעים כסף רב ושנים רבות לקבלת התואר המכובד וביום שהם ניגשים לבחינה הם מרגישים כאילו ושמו להם מקל בגלגל שאמור להעניק להם את התואר הנכסף. לכן אנחנו מבינים שנכון להיום לא מתכננים לשנות את המתכונת וכנראה שהבחינות ימשיכו להיות קשות מאוד. 

אם כך איך אפשר להצליח בבחינות? 

ישנן כמה דרכים לעבור את בחינת הלשכה כשהדרך המומלצת ביותר בקרב מתמחי העבר, עורכי דין של היום הוא להצטרף למסלול למידה שמכוון במטרה ממוקדת לבחינות ההסמכה. ישנם קורסים דיגיטליים, הצטרפות לפורומים המספקים סיוע אחד לשני, להיעזר במורים פרטיים שילוו אתכם לאורך הדרך וכמובן לקרוא את הספרות המקצועית מספרים ייעודיים שנכתבו בצורה פשוטה וברורה כדי שיהיה לכם נוח, קל ונעים יותר לקרוא את החומר לקראת הבחינה. 

האם כדאי לעשות סימולציות לפני הבחינה?

בהחלט כן. רבים חושבים שסימולציות הן נחלת העבר (לחלק השני של הבחינה במתכונת הישנה – בעל פה), אך למעה ישנה חשיבות מאוד גדולה להמשיך בסימולציות ובדיקות נקודתיות לקראת המבחן וזאת על מנת להיות כמה שיותר מוכנים לבחינה מצד אחד ומנגד לדעת היכן יש לשפר כדי לעבור אותה. 

היכן מומלץ ללמוד לבחינה ללשכה? 

אנחנו בלוירז מציעים לכם מגוון רחב של מסלולי למידה לקראת הבחינה ללשכה. אנחנו מזמינים אתכם להתרשם מהמסלולים השונים שלנו ולבחור את המסלול המתאים ביותר עבורכם ואם עולת לכם שאלות נוספות צרו אתנו קר או השאירו פרטים ואנחנו נשמח לחזור אליכם בהקדם.