יזמות היא אולי המקצוע המוביל ביותר בישראל והיא גם ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגיע אל עצמאות כלכלית. אך אל תחשבו כי להיות יזם זו משימה קלה והאמת היא כי מדובר באחד המקצועות הקשים ביותר שיש בעולם העסקים. יזם צריך לקחת בחשבון כי הדרך שלו להצלחה רוויה במכשולים וכי יהיה לו קושי רב להגיע אל ההצלחה הכלכלית. ובכל זאת אם ישם רוצה להעלות את סיכויי ההצלחה שלו הוא צריך לחשוב על הנושא של רישום פטנט. פטנט מבטיח כי אף אחד לא יוכל להעתיק את ההמצאה של היזם וכך תהיה לו הגנה משפטית וביטחון כלכלי. על רקע זה ברור מדוע רבים שואלים כמה עולה לרשום פטנט ומדוע רבים מתעמקים בכך. אם כן ניתן לומר כי אי אפשר לקבוע מסמרות בשאלה כמה עולה רישום פטנט מכיוון שהדבר מושפע מדברים רבים.

מדוע לא כדאי להוזיל עלויות במקרה של רישום פטנט?

עליכם להבין כי רישום הפטנט מושפע מהמון דברים כמו מידת המורכבות של הפטנט, ההערות שיש לבוחני הפטנטים בנושא זה ועוד ועוד דברים המשפיעים עליכם במידה עצומה ועל המחיר שתשלמו. אך שימו לב בשום פנים ואופן אסור לכם להתפשר על מי שרושם לכם את הפטנט ולא כדאי לבחור במשרד עורכי הדין המציע את המחיר הנמוך ביותר. עליכם להבין כי רישום איכותי של הפטנט הוא הכרחי בכדי לשמור אל ההמצאה שלכם ולצורך כך יש להבטיח כי מי שירשום את הפטנט יהיה עורך דין פטנטים הטוב ביותר. לכן בחרו את עורך איכותי ומקצועי גם אם זה אומר להוציא עוד קצת כסף על רישום הפטנט.

עורך דין פטנטים

זכרו כי את הפטנט יש לרשום בכל מדינה

עליכם להבין כי העלות של הפטנט מתייקרת בצורה מסוימת מכיוון שאם אתם רוצים לקבל הגנה מקיפה עליו אתם צריכים לרשום את הפטנט בכל מדינה. כל רישום כזה דורש השקעה כספית וזהו משהו שיש לקחת בחשבון אם רוצים להבטיח כי באף מדינה לא יוכלו להעתיק את הפטנט שלכם ולפגוע בזכויות שלכם.