אם פוטרת ממקום העבודה שלך, אשר בו עבדת יותר משנה וחצי, הרי שאתה זכאי לקבל דמי אבטלה מהביטוח הלאומי, במידה ואינך מוצא עבודה אחרת. פרק הזמן אשר מותר כחוק לקבל בו דמי אבטלה הוא פרק זמן אשר יקבע בהתאם לגילך, מצבך המשפחתי ופרמטרים נוספים. אם אינך מוצא עבודה באופן מידי לאחר שפוטרת ממקום העבודה, כדאי מאוד שתיגש להירשם בלשכת התעסוקה ולעבור את התהליך הבירוקרטי בביטוח הלאומי, על מנת שתוכל לקבל דמי אבטלה חודשיים המגיעים לך מהביטוח הלאומי.

דמי אבטלה

מהו סכום דמי האבטלה אשר מקבלים

במידה ואושר לך על ידי הביטוח הלאומי פרק זמן כלשהו שבו תוכל לקבל דמי אבטלה, במידה ולשכת התעסוקה איננה תציע לך עבודה אחרת הרלוונטית עבורך, הרי שאתה בטח תוהה מהו סכום דמי האבטלה החודשיים אותם תקבל. סכום דמי אבטלה חודשיים עומד כיום על 75 אחוזים משכר הנטו שאותו קיבלת המופיע בשלושת תלושי השכר האחרונים שלך. במידה והתשלום איננו זה, הרי שהביטוח הלאומי יעשה עבורך חישוב שכר ממוצע, בכדי לדעת כמה עליו לשלם לך בהתאם לאחוזים הרלוונטיים. חשוב לדעת שבמהלך כל התקופה שבה תקבל דמי אבטלה, עליך להופיע בלשכת התעסוקה בכדי לחתום נוכחות ולבדוק האם יש ללשכת התעסוקה עבודה כלשהי להציע לך.

במה כרוכה קבלת דמי אבטלה

קבלת דמי אבטלה כרוכה בתהליך בירוקרטי שיש לעבור הן בלשכת התעסוקה והן מול הביטוח הלאומי. התהליך כולל טופסולוגיה משמעותית, זמני המתנה שלעיתים יכולים להיות ארוכים ומתישים ואיסוף כל המסמכים הרלוונטיים שיש להגיע איתם לביטוח הלאומי בכדי שהם יבחנו את בקשתך לקבלת דמי אבטלה. על אף שתהליך קבלת דמי אבטלה יכול להיות תובעני ומייגע, אם פיטרו אותך מעבודתך או התפטרת בשל סיבה מוצדקת ואין לך כל עבודה אחרת באופק, חשוב מאוד שלא תוותר על הזכות שלך לקבל דמי אבטלה בפרק הזמן הרלוונטי עבורך. בדיוק כשם שכל אחד מתושבי ישראל דואג לשלם לביטוח הלאומי כל חיוו, כף על הביטוח הלאומי מוטלת החובה לדאוג לפרנסתך הראויה בפרק הזמן בו אתה מחפש אחר עבודה חדשה להתחיל לעבוד בה. לכן, אל תוותר על זכויותך.