הנושא של דיני המשפחה זהו נושא מורכב במיוחד. הוא כולל מגוון רחב של תחומים אשר אלו מצריכים ידע רב והיכרות עם מגוון תחומי המשפט. ישנם עורכי דין אשר עיקר עיסוקם הוא בדיוק בתחום זה.

במה למעשה עוסקים עורכי דין משפחה ומה תפקידם בפועל? ננסה לבדוק.

נישואין וגירושין

כאשר אנחנו באים לדבר על דיני משפחה, ברור כי הנושא המעניין ביותר והמורכב בו זמנית זהו הנושא של נישואין לצד גירושין.

אילו נושאים נכללים בתחומים אשר בהם מגיעים אל עורך הדין לענייני משפחה?

הסכם ממון

אז בדרך כלל, חתונה לא באמת מצריכה פנייה אל עורך דין. אך כיום קיימת מודעות רבה לנושא של הסכמי ממון הנערכים על פי רוב לפני הנישואין. מדובר בהסכמים אשר בהם מסכמים בני הזוג בצורה הכי ברורה וחד משמעית איך וכיצד יחולק הממון אם יקרה והם יחליטו להיפרד. בררו שבשלב זה כאשר בני הזוג פונים להקים את ביתם, קשה להם לעסוק בסוגיה של פרידה. אך חשוב לדעת כי במקרים רבים זהו קרש ההצלה של בני הזוג וזה מה שמונע מלהבות המחלקות להתגבר כאשר בלאו הכי השטח כבר בוער. אז ברור שאף אחד אינו שואף להגיע לצומת הזו אך מסמך כזה הנמצא בבית עשוי לתרום רבות אם יהיה בזה צורך בהמשך.

גירושין

כאשר בני הזוג מגיעים בכל זאת למצב אשר בו הם לא יכולים להמשיך לחיות יחד כמשפחה, או אז, חשוב מאוד כי הם ייעזרו בשירות של עורך דין. הוא זה שיסייע להם לצלוח את המשוכות הכי בעייתיות ולצאת עם מינימום נזקים. על פי רוב יעסוק עורך הדין בנושאים של משמורת, בנושאי מזונות ובכל הספיחים שמותירים אחריהם בני הזוג הנפרדים.

ירושות וצוואות

גם הנושא של ירושות וצוואות הוא נושא שקשור לדיני משפחה. מדובר בנושא סבוך במיוחד הדורש התמחות והבנה תוך היכרות טובה עם כל התחומים על כל סעיפיו ותתי סעיפיו.

Fmladv – הכתובת לכל מי שמחפש ורוצה לקבל שירות של עורכי דין מקצועיים בלי להתפשר על המקצועיות ועל הניסיון בכל התחומים הרלוונטיים.