מי שהוכר על ידי ביטוח לאומי כנפגע עבודה ונותרה לו נכות עקב פגיעה, עשוי להיות זכאי לגמלת נכות בכפוף להחלטה של וועדה רפואית. כלומר, אם אדם כלשהו נפגע כתוצאה מתאונת עבודה, אך הפגיעה גרמה לו לנכות כלשהי לצמיתות, הוא יהיה זכאי לגמלת נכות מהעבודה כקצבה או כמענק. גם אדם שחזר לעבודתו יכול להגיש תביעה לגמלת נכות מהעבודה בהתאם למצבו.

> ימי מחלה ותאונות עבודה

הגשת תביעת נכות מעבודה

את התביעה לגמלת נכות מעבודה יש להגיש בתוך 12 חודשים ממועד הפגיעה של האדם וכן רצוי להגיש סמוך לסיום תקופת התשלום של דמי הפגיעה שקיבל האדם. מבוטח שנקבעה לו דרגת נכות מהעבודה לא זכאי עוד לתשלום גמלת דמי פגיעה באותה הפגיעה. דמי הפגיעה הם בעצם תשלום שהמוסד לביטוח לאומי משלם למבוטח שנפגע בעבודה כפיצוי על אובדן שכר או הכנסה כתוצאת מתאונת עבודה או ממחלת מקצוע ובתנאי שאותו אדם לא מסוגל לעבוד בעבודתו או בכל עבודה אחרת שמתאימה לו. אם מגישים תביעה לגמלת נכות מהעבודה, מזומנים לוועדה רפואית אשר בודקת אם אכן לאדם נותרה נכות כתוצאה מהפגיעה ואם מדובר על מכות חלקית או כללית. הוועדה הרפואית תקבע את דרגת הנכות כתוצאה מהפגיעה בעבודה.

כיצד מגישים תביעת נכות מעבודה בצורה הטובה ביותר?

אם נותרה בכם פגיעה קבועה בשל תאונת עבודה, חשוב מאוד שלא תוותרו על הזכויות שלכם ותגישו תביעה לנכות מעבודה בזמן המתאים. מדובר על תביעה תובענית ובירוקרטית אשר דורשת סבלנות והיכרות עם השלבים השונים בהגשת התביעה ועל כן, בכדי שהיא תוגש עבורכם בצורה הטובה ביותר ותשיג לכם את הקצבה המגיעה לכם, כדאי מאוד לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום מימוש זכויות רפואיות בגין תאונת עבודה לרבות הגשת תביעה לנכות מעבודה.

> חזרתי לעבודה אחרי תאונת עבודה