שירות צבאי הוא חובה לכל אזרח ואזרחית ישראליים שמגיעים לגיל 18. השירות הצבאי יכול להעצים את החיילים, אך הוא יכול להיות קשה מאוד ולגרום לתחושות קשות מבחינה פיזית ורגשית אצל החייל או החיילת. כאשר מכל סיבה שהיא מתאונת דרכים ועד פציעה בקרב, פציעה במהלך אימון או התעללות בזמן השירות הצבאי נגרמת נכות בלתי הפיכה לחייל או לחיילת הם רשאים לתבוע תביעת נכות ממשרד הבטחון. בשביל שתביעת נכות ממשרד הביטחון תתקבל והחייל או החיילת יוכרו כנכי צה"ל כדאי לשכור את השירות המקצועי של עורך דין משרד הביטחון.

עו"ד משרד הביטחון ותביעת נכות נפשית ממשרד הביטחון

עו"ד משרד הביטחון יכול לסייע במימוש תביעת נכות נפשית ממשרד הביטחון. השירות הצבאי יכול להיות חוויה מאוד מלחיצה שיכולה לגרום להתפרצות של מחלת נפש או בעיות נפשיות. עורך דין משרד הביטחון יכול לסייע לחייל או לחיילת שחלו מבחינה נפשית במהלך השירות שלהם לתבוע תביעת נכות ממשרד הביטחון. יש להפריד בין תביעה בגין פוסט טראומה מהשירות הצבאי ובין תביעה שעניינה הוא התפרצות של מצב נפשי קיצוני כמו מחלת נפש או דיכאון כתוצאה מהשירות הצבאי.

מה זה פוסט טראומה משירות צבאי?

פוסט טראומה מהשירות הצבאי ידועה בהרבה מאוד צבאות בעולם וגם בצה"ל. מצב זה הוא מצב בו החיילים נחשפים למראות קשים וחוויות קשות במהלך קרבות בצבא בהם הם נוכחים במוות או בפציעה של חבריהם או שהם נפצעים מבחינה פיזית בעצמם. נוכחות זו ופציעות אלו יכולות להותיר גם עקבות רגשיים. בהפרעה פוסט טראומטית קשה לתפקד והסובלים ממנה חווים התקפי חרדה, חלומות רעים בלילה, הבזקים, שיתוק ורעידות וחרדות כאשר טריגרים שונים יכולים לעורר את התסמינים הללו. 

עורך דין משרד הביטחון יכול לסייע למי שסובל מפוסט טראומה כתוצאה משירות צבאי לתבוע תביעת נכות ממשרד הביטחון. חשוב מאוד לקבל סיוע מקצועי מעורך דין מקצועי ולא לנסות לתבוע לבד את משרד הביטחון. למשרד הביטחון יש נטייה לא לאשר כל בקשה לתביעת נכות ולכן עורך דין יכול לסייע לנו מאוד.