אין ספק שלהיות נכה נפשית זה לא דבר פשוט. יחד עם זאת, רבים בישראל סובלים מנכות נפשית ברמה כזו או אחרת. הסיבות לכך הן בדרך כלל טראומות כמו שירות צבאי קשה במיוחד, חשיפה לאירועים ביטחוניים עם הרוגים וכדומה. כמה מקבל אדם עם נכות נפשית ואיך מקבלים את מה שמגיע לנו? על כך במאמר שלפניכם. 

הגדרת אחוזי הנכות 

אין ספק שכאשר מדברים על אחוזי נכות משרד הביטחון, אחד מהדברים המשמעותיים ביותר זה להגדיר את אחוזי הנכות. לא פשוט לענות על השאלה עד כמה אדם נכה באמת ובאיזה אופן הנכות משפיעה על חייו. יתרה מכך, מובן שהדברים מסתבכים עוד יותר כאשר מדברים על פגיעה נפשית ורגשית. יחד עם זאת, היום גם הפגיעות נפשיות מוכרות בנכות וגם במקרים כאלה יש צורך לעמוד בפני ועדה מתאימה שתקבע את אחוזי הנכות בצורה מדויקת. 

כיצד ניתן לקבל הכרה בנכות שנגרמה כתוצאה מפציעה נפשית? 

ממש כפי שקורה לגבי כל נכות אחרת, כמו נכויות פיזיות שונות, אנחנו רואים שגם במקרה של נכות מפציעה נפשית צריך להגיש תביעה. משמעות הדברים היא שאם גם אתם, כמו לא מעט אנשים אחרים, סובלים מפגיעה נפשית ומנכות בתחום הזה, כדאי שתחפשו לכם כמה שיותר מהר עו"ד שיוכל לסייע לכם. 

איך עו"ד יתאים לכם? 

לא קל לענות על השאלה כמה תקבלו על פציעה נפשית, כי כמובן שכל מקרה נבדק לגופו. מה שכן בטוח, זה שצריך להקפיד על בחירת עו"ד שזו בדיוק המומחיות שלו. אם תפנו אל עורך דין שחי ונושם את התחום הזה ומגיש תביעות כאלה עבור לקוחותיו מזה שנים, סביר להניח שתקבלו את הפיצוי שמגיע לכם.

למדו איך תובעים את משרד הביטחון